Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Λίστα με το τι θα χρειαστούν οι μαθητές Α τάξης

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Λίστα με το τι θα χρειαστούν οι μαθητές Α τάξης

Δημοσίευσηαπό vagelistolis » 08 Σεπ 2012, 16:10

Μπορείτε να μου πείτε τι λίστα ζητάμε συνήθως από τους μαθητές Α' τάξης;Τετράδιο πρώτης γραφής ,καρτέλες πρώτης ανάγνωσης,ευρετήριο;Έχετε κάποια συγκεκριμένα να μου συστήσετε;
Άβαταρ μέλους
vagelistolis
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2009, 01:00

Re: Λίστα με το τι θα χρειαστούν οι μαθητές Α τάξης

Δημοσίευσηαπό elpak » 14 Ιαν 2013, 11:03

Κάθε σχολείο έχει της δικές του απαιτήσεις για το τι χρειάζεται οπότε για καλύτερη ενημέρωση στον αρμόδιο δάσκαλο.
Άβαταρ μέλους
elpak
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 14 Ιαν 2013, 10:55

Re: Λίστα με το τι θα χρειαστούν οι μαθητές Α τάξης

Δημοσίευσηαπό cursegreen » 24 Μάιος 2023, 11:12

Η δημοσίευση βρίσκεται προς έγκριση Η δημοσίευση βρίσκεται προς έγκριση

Contacting the appropriate instructor is thedriving directions best way to learn about the specific needs of your child's school.
Άβαταρ μέλους
cursegreen
 
Δημοσιεύσεις: 0
Εγγραφή: 24 Μάιος 2023, 11:08

Re: Λίστα με το τι θα χρειαστούν οι μαθητές Α τάξης

Δημοσίευσηαπό lucidam » 30 Μάιος 2023, 05:05

Η δημοσίευση βρίσκεται προς έγκριση Η δημοσίευση βρίσκεται προς έγκριση

vagelistolis έγραψε:Μπορείτε να μου πείτε Pokemon Infinite Fusion τι λίστα ζητάμε συνήθως από τους μαθητές Α' τάξης;Τετράδιο πρώτης γραφής ,καρτέλες πρώτης ανάγνωσης,ευρετήριο;Έχετε κάποια συγκεκριμένα να μου συστήσετε;

Η λίστα των ειδών που συνήθως ζητάμε από τους μαθητές της Α' τάξης μπορεί να ποικίλει ανάλογα με το σχολείο και τις προτιμήσεις των εκπαιδευτικών. Ωστόσο, κάποια συνηθισμένα αντικείμενα που συνιστώνται για τους μαθητές της Α' τάξης είναι:

Τετράδιο πρώτης γραφής: Ένα τετράδιο μεγέθους A4 και γραμμές για την εξάσκηση της γραφής.
Καρτέλες πρώτης ανάγνωσης: Μικρές καρτέλες ή βιβλία που περιέχουν απλά κείμενα και εικόνες για την εκμάθηση της πρώτης ανάγνωσης.
Ευρετήριο: Ένας μικρός κατάλογος με αλφαβητικά ταξινομημένες λέξεις που χρησιμοποιείται για την οργάνωση των λέξεων και των θεμάτων που μαθαίνουν οι μαθητές.
Επιπλέον, μπορεί να συνιστηθούν και άλλα αντικείμενα όπως μολύβια, γόμες, ξυλομπογιές, ξυλομπογιές, μαρκαδόρους, ψαλίδι, κλπ. Είναι καλό να επικοινωνήσετε με το σχολείο του παιδιού ή τον υπεύθυνο της τάξης για να μάθετε αν υπάρχουν συγκεκριμένες συστάσε
Άβαταρ μέλους
lucidam
 
Δημοσιεύσεις: 0
Εγγραφή: 30 Μάιος 2023, 04:57


Επιστροφή στο Α' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες