Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

ΥΛΗ ΠΡΩΤΗΣ ΤΑΞΗΣ 2011 - 2012

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Δημοσίευσηαπό aisiodoksia » 10 Δεκ 2011, 19:56

Καλησπερα σας! στα μαθηματικα ειμαι στο 23. Δε θα προχωρήσω παρακάτω μέχρι τις γιορτες. Γλώσσα πειράζει που είμαι ακόμα στο λ;Δεν το μετανιώνω που πάω σχετικά αργά γιατί πιστεύω πως γίνεται σωστή δουλειά αλλά θεωρείτε πως είμαι πισω;
Άβαταρ μέλους
aisiodoksia
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό stefaki » 10 Δεκ 2011, 20:15

Δε νομίζω...Κι εγώ στο χ είμαι αλλά δεν μπορώ να πάω με τίποτα πιο γρήγορα!Μαθηματικά θα μπω στο 22 και μέχρι τις γιορτές θα κάνω και το 23!
Άβαταρ μέλους
stefaki
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό stefoup » 11 Δεκ 2011, 20:43

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΛΙΓΟ ΠΙΣΩ.ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.
Άβαταρ μέλους
stefoup
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 12 Οκτ 2011, 00:00

Δημοσίευσηαπό sioram » 11 Δεκ 2011, 23:49

me to palio biblio tis glossas prospathusame na exume teliosi ta gramata os ta xmas.me ta kenuria exi toso iliko na vgi se kathe enotita pu den iparxi logos na viastis.i ili vgeni aneta k oso pio arga to pas tora toso pio efkola tha kilisun ta mathimata sti sinexia, mi to vlepis mono to 2oro gia to gramma alla k ena karo alla pragmata.ego avrio exo z-y k mathimatika 20.
Άβαταρ μέλους
sioram
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 11 Σεπ 2011, 00:00

Δημοσίευσηαπό skoulina » 14 Δεκ 2011, 16:30

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΛΙΓΟ ΠΙΣΩ.ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.


Ούτε με σφαίρες δε θα τελειώσω τα γράμματα! Θα τελειώσω το "Υ" και δεν νομίζω να μπω ούτε στο "Ου". Και στα Μαθηματικά θα τελειώσω την τρίτη ενότητα (κεφ. 23). Μην αγχώνεστε! Όσο για τις επαναλήψεις στις διακοπές, ειλικρινά θεωρώ ότι δεν υπάρχει τίποτα πιο αντιπαιδαγωγικό και παράλογο για τα πρωτάκια, που πραγματικά έχουν κάνει μεγάλη προσπάθεια, να τα βάζεις να κάνουν εργασίες και φωτοτυπίες και στις διακοπές! Υπάρχει χρόνος για επανάληψη μετά μέσα στην τάξη! Τα παιδάκια χρειάζονται ξεκούραση! Δηλαδή εσείς συνάδελφοι, πηγαίνετε διακοπές και παίρνετε και το laptop μαζί; Δεν το νομίζω! Μην βάλετε τίποτα για τα Χριστούγεννα! Γι΄αυτό τις είπανε "διακοπές"!. Σας μιλώ και ως δασκάλα και ως μαμά!

(Συνάδελφε, - ισσα, δεν αναφερόμουν φυσικά επί προσωπικού, απλά πιάστηκα από αυτό που είπες για να κάνω την παράθεση! Μην παρεξηγηθώ!)
Άβαταρ μέλους
skoulina
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό stefoup » 15 Δεκ 2011, 16:02

ΟΤΑΝ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.
ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΟΥΝ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΩΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ.
Άβαταρ μέλους
stefoup
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 12 Οκτ 2011, 00:00

Δημοσίευσηαπό skoulina » 15 Δεκ 2011, 23:35

ΟΤΑΝ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.
ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΟΥΝ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΩΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ.


Χαίρομαι που όλο και περισσότεροι δάσκαλοι συμφωνούν, γιατί ένα διάστημα,πριν 4 - 5 χρόνια ειχε γίνει συνήθειο να φορτώνουν τα παιδιά δουλειά στις διακοπές! Εγώ επίσης προτρέπω τους γονείς να διαβάζουν μαζί με τα παιδιά τους τις συνταγές για τα χριστουγεννιάτικα γλυκά, να γράψουν μαζί τις χριστουγεννιάτικες κάρτες και διάφορα τέτοια πράγματα, που χρησιμοποιούν τη γλώσσα παίζοντας!
Άβαταρ μέλους
skoulina
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό stefoup » 16 Δεκ 2011, 16:58

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΝ ΤΟ ΓΛΩΣΣΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΤΡΟΠΟ
ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ.
Άβαταρ μέλους
stefoup
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 12 Οκτ 2011, 00:00

Δημοσίευσηαπό stefoup » 23 Δεκ 2011, 21:58

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ !! ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ :D ΥΓΕΙΑ ΑΓΑΠΗ ΕΙΡΗΝΗ :P
Άβαταρ μέλους
stefoup
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 12 Οκτ 2011, 00:00

Δημοσίευσηαπό skoulina » 24 Δεκ 2011, 16:26

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ !! ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ :D ΥΓΕΙΑ ΑΓΑΠΗ ΕΙΡΗΝΗ :P


Και κυρίως YΠΟΜΟΝΗ, για να αντέξουμε όσα μας περιμένουν!!
Καλή χρονιά σε όλους!
Άβαταρ μέλους
skoulina
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Α' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

cron