Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Πρόβλημα με το κατέβασμα υλικού...

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

Πρόβλημα με το κατέβασμα υλικού...

Δημοσίευσηαπό mariapapadopoulou2 » 30 Νοέμ 2010, 21:32

Καλησπέρα σε όλους!! Εδώ και λίγο καιρό ενώ προσπαθώ να κατεβάσω αρχεία, εμφανίζεται ένα μήνυμα στον υπολογιστή: "Εσφαλμένος δείκτης χειρισμού του μενού". Έχω δοκιμάσει επανειλημμένως να τα αποθηκεύσω και έπειτα να τα ανοίξω αλλά χωρίς αποτέλεσμα...
Υπάρχει κανείς που γνωρίζει τι πρέπει να κάνω....;;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!
Άβαταρ μέλους
mariapapadopoulou2
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 13 Σεπ 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό isjoko » 04 Δεκ 2010, 16:33

Δοκίμασε να κάνεις download με καποιον άλλο φυλλομετρητή, π.χ το Chrome. Μπες στο google , γράψε chrome download και κατέβασέ τον. Η εγκατάστασή του γίνεται αυτόματα.
Άβαταρ μέλους
isjoko
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 11 Ιαν 2007, 01:00

Δημοσίευσηαπό mariapapadopoulou2 » 05 Δεκ 2010, 00:31

isjoko ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Δυστυχώς, ενώ χρησιμοποίησα το chrome και κατέβασα κανονοκά ένα αρχείο, όταν πήγα να το ανοίξω μου εμφάνισε ακριβώς το ίδιο μήνυμα με τον "εσφαλμένο δείκτη χειρισμού". Τι να πω, μπορεί εγώ να μην κάνω κάτι καλά...
Άβαταρ μέλους
mariapapadopoulou2
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 13 Σεπ 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό athkaranikolas » 05 Δεκ 2010, 19:16

Αυτ'ο το πρόβλημα το έχεις και σε άλλο υπολογιστή; Θέλω να πω δοκίμασε να κατεβάσεις υλικό και σε κάποιον άλλο υπολογιστή.
Άβαταρ μέλους
athkaranikolas
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 18 Σεπ 2009, 00:00

Εσφαλμένο δείκτη χειρισμού

Δημοσίευσηαπό jim_sdtv » 06 Δεκ 2010, 20:33

Δεν φταίει ο πλοηγός ούτε τα MS Windows αλλά το πρόγραμμα με το οποίο "φαντάζομαι" αποσυμπιέζεις τα αρχεία. Δοκίμασε να κάνεις επανεγκατάσταση του π.χ. Winzip που διαθέτεις. Περιμένουμε να μας ενημερώσεις σχετικά!
Άβαταρ μέλους
jim_sdtv
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 20 Οκτ 2006, 00:00
Τοποθεσία: Ν.Έβρου

Δημοσίευσηαπό mariapapadopoulou2 » 06 Δεκ 2010, 22:26

Καλησπέρα συνάδελφοι!!
athkaranikola το δοκίμασα σε άλλον Η/Υ όπως μου πρότεινες και τελικά κατεβαίνουν... Το πρόβλημα οπότε ήταν στον δικό μου.
Έτσι αφού επιβεβαίωσα ότι δεν είναι γενικευμένο, κάθισα πριν λίγο και προσπαθούσα να κατεβάσω το win zip, όπως μου είπες jim_sdtv (γιατί δεν μπορούσα να το επανεγκαταστήσω). Μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες, τελικά κατάφερα και κατέβασα αρχείο μόλις τώρα!!!

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις πολύτιμες συμβουλές σας!!! Να είστε καλά!!!!:D
Άβαταρ μέλους
mariapapadopoulou2
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 13 Σεπ 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό jim_sdtv » 06 Δεκ 2010, 23:29

Μπράβο... Να το γνωρίζεται... πως όταν εμφανίζεται το μήνυμα εσφαλμένο δείκτη χειρισμού πρέπει να κάνετε επανεγκατάσταση του προγράμματος που σας το εμφανίζει!!!

Καλό βράδυ!!!
Άβαταρ μέλους
jim_sdtv
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 20 Οκτ 2006, 00:00
Τοποθεσία: Ν.Έβρου

Δημοσίευσηαπό vassopap » 09 Δεκ 2010, 11:39

Sorry, too many page loads in so little time! ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Μ΄ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ? ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΒΟΡΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ... ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΝΑ ΆΝΟΙΓΕΙ΄ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ Η ΣΕΛΙΔΑ?
Άβαταρ μέλους
vassopap
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 00:00

Δημοσίευσηαπό jim_sdtv » 09 Δεκ 2010, 12:38

Είναι μια τεχνική προστασίας από flood attacks. Όταν δέχεται πολλαπλά αιτήματα εμφάνισης για μικρό χρονικό διάστημα τότε απενεργοποιείται η σελίδα για λίγα δευτερόλεπτα. Φαντάζομαι πως αυτό είναι....
Άβαταρ μέλους
jim_sdtv
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 20 Οκτ 2006, 00:00
Τοποθεσία: Ν.Έβρου


Επιστροφή στο Α' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες

cron