Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

σχολείο vs μεταπτυχιακού

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

σχολείο vs μεταπτυχιακού

Δημοσίευσηαπό yioulag » 29 Μαρ 2011, 01:53

Αγαπητοί συνάδελφοι

Πέρασα μετά από εξετάσεις στο Μεταπτυχιακό πρόγραμμα της Σχολικής Ψυχολογίας στο ΕΚΠΑ φέτος, το οποίο ξεκίνησε πριν 2 βδομάδες. Το πρόβλημά μου είναι ότι κάποιες ώρες συμπίπτουν με τις ώρες του σχολείου (12-3). Φέτος είμαι σ' ένα πιλοτικό σχολείο και είμαι υπεύθυνη του ολοημέρου. Συμπληρώνω με κάποιες ώρες στο πρωινό. Είναι κάποιες παλιές που δεν θέλουν να αλλάξουν την ώρα τους για να μπορώ να παρακολουθώ στο πανεπιστήμιο έστω το μισό μάθημα, να φεύγω δηλαδή από τη σχολή 1:30 ώστε να είμαι στο φαγητό στο ολοήμερο. Φυσικά δε ζητάω να χάσω τις ώρες απλά να προσαρμοστεί το πρόγραμμα και να τις κάνω άλλη μέρα.Ταυτόχρονα και από το πανεπιστήμιο δεν είναι ελαστικοί με τις απουσίες. Τι μπορώ να κάνω;
Άβαταρ μέλους
yioulag
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 17 Ιαν 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό Ioannouanna68 » 29 Μαρ 2011, 17:49

Καταρχήν καλησπέρα. Από τη στιγμή που περίμενες αποτελέσματα από εξετάσεις μεταπτυχιακού δε θα έπρεπε να πάρεις εξαρχής ολοήμερο αφού τα μαθήματα στα μεταπτυχιακά είναι συνήθως απογευματινά. Τώρα ή θα πρέπει να επιμείνεις μήπως αλλάξει το ωράριό σου στο σχολείο πράγμα δύσκολο καθώς όλοι έχουν κάνει τον προγραμματισμό τους, ή να περιμένεις λίγο καιρό μήπως από το μεταπτυχιακό οι καθηγητές γίνουν ελαστικοί με τις παρουσίες ή τέλος, να πάρεις αναστολή για φέτος.
Άβαταρ μέλους
Ioannouanna68
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 20 Μάιος 2010, 00:00

Δημοσίευσηαπό evangeli » 03 Απρ 2011, 22:26

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.Υioulag μηπως μπορείς να μουδώσεις πληροφορίες για το μεταπτυχιακο σου.Τι εξετάσεις και πως -που το ψάχνω.Ευχαριστώ .
Άβαταρ μέλους
evangeli
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 01:00


Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες

cron