Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Αποζημιώσεις για συνοδούς εκπ/κούς στην 3/ήμερη στη Βουλή.

Συζητήσεις και απόψεις γενικές.

Αποζημιώσεις για συνοδούς εκπ/κούς στην 3/ήμερη στη Βουλή.

Δημοσίευσηαπό salonikithis » 11 Φεβ 2011, 23:06

Συνάδελφοι, στην υπουργική απόφαση Φ.12/245/56263/Γ1 της 17-05-2010 για την 3/ήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στην Βουλή των Ελλήνων προβλέπονται νόμιμες αποζημιώσεις για τους συνοδούς εκπαιδευτικούς. Επειδή έχω πάει άλλες δύο φορές και δεν έχω πάρει τίποτα, μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει τι δικαιούμαστε και πώς θα το διεκδικήσουμε;
Άβαταρ μέλους
salonikithis
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 17 Δεκ 2006, 01:00

Δημοσίευσηαπό dimigo » 12 Φεβ 2011, 11:05

Πήγαμε στη Βουλή το 2009. Για δυο διανυκτερεύσεις το ποσό που παίρνουν οι δάσκαλοι είναι 137,56 ? και ο διευθυντής 172,78. Για την διδακτική επίσκεψη με μετακίνηση πάνω από 40 χιλιόμετρα κάθε εκπαιδευτικός παίρνει αποζημίωση 9,58 ?.

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την Βουλή είναι:
1. Συγκεντρωτική κατάσταση ημερήσιας αποζημίωσης (εις τριπλούν).
2. Τιμολόγιο του ξενοδοχείου στο όνομα των δικαιούχων εκπαιδευτικών.
3. Αντίγραφο του Πρακτικού του Συλλόγου Διδασκόντων για την πραγματοποίηση της εκδρομής.
4. Αντίγραφο της πρόσκλησης του ΥΠΕΠΘ και της Βουλής για την επίσκεψη.
5. Αντίγραφο της απόφασης έγκρισης της επίσκεψης στη Βουλή από τον Διευθυντή Π. Ε.
5. Αντίγραφο βεβαίωσης επίσκεψης στη Βουλή.

Τα δικαιολογητικά για την ημερήσια διδακτική επίσκεψη είναι:
Συγκεντρωτική (διαφορετική από την πρώτη)
Πρακτικό του Σ.Δ. και η απόφαση έγκρισης από τον προϊστάμενο.

Η συγκεντρωτική κατάσταση υπάρχουν σε πολλά γραφεία δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Αν παρόλα αυτά δεν τη βρεις δώσε μου το mail σου να σου τη στείλω.
Άβαταρ μέλους
dimigo
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 28 Οκτ 2006, 00:00
Τοποθεσία: Ptolemaida

Δημοσίευσηαπό salonikithis » 12 Φεβ 2011, 19:54

Επειδή μάλλον δε θα τη βρω, στείλε μου σε παρακαλώ τη συγκεντρωτική κατάσταση στο e-mail : [email protected]
Άβαταρ μέλους
salonikithis
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 17 Δεκ 2006, 01:00

Δημοσίευσηαπό mekmekt » 12 Φεβ 2011, 22:04

Σου είναι εύκολο να την στείλεις και σε μένα??? [email protected]

ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Και μια ερώτηση ακόμη, έχει πάρει κάποιος αποζημίωση από την συγκεκριμένη εκδρομή???
Την έχω κάνει συνολικά 3 και φέτος ετοιμάζομαι για τέταρτη φορά, ποτέ δεν ακουσα από κανέναν ότι δικαιούμαστε κάτι!!!
Ευχαριστώ για την ενημέρωση!!!
Άβαταρ μέλους
mekmekt
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 30 Οκτ 2007, 01:00
Τοποθεσία: θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό chrisa72 » 13 Φεβ 2011, 14:41

Καλημέρα...Συνάδελφε|-ισσα dimigo,μπορείς να μου στείλεις και μένα τη συγκεντρωτική κατάσταση ημερήσιας αποζημίωσης για τις ημερήσιες διδακτικές επισκέψεις;Σε ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση...Το e-mail είναι: [email protected] Σε ευχαριστώ εκ των προτερων...
Άβαταρ μέλους
chrisa72
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 02 Δεκ 2008, 01:00
Τοποθεσία: ??????????

Δημοσίευσηαπό dimigo » 13 Φεβ 2011, 17:09

... σας έστειλα κατάσταση και τα διαβιβαστικά. Για το 2009 που πήγα στην Αθήνα έκανα τα χαρτιά τον Μάιο και τον Ιούλιο πήραμε τα χρήματα. Φέτος δεν πήγαμε λόγω του ότι η νομαρχία Κοζάνης είχε πάρει απόφαση να μην πληρώσει τα λεωφορεία .... Όσο για τις ημερήσιες διδακτικές επισκέψεις (πάνω από 40 χλμ) κάνω τα χαρτιά αλλά επειδή τα χρήματα είναι λίγα (9,58 ? ανά άτομο) μπαίνουν στο ταμείο του γραφείου που είναι για τους καφέδες...
Άβαταρ μέλους
dimigo
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 28 Οκτ 2006, 00:00
Τοποθεσία: Ptolemaida

Δημοσίευσηαπό schoolka » 18 Φεβ 2011, 12:13

Επειδή μάλλον δε θα τη βρω, στείλε μου σε παρακαλώ τη συγκεντρωτική κατάσταση στο e-mail : [email protected]
Άβαταρ μέλους
schoolka
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό araki » 21 Φεβ 2011, 23:11

Η αποζημιωση ισχυει και για μονοημερη επισκεψη -ειμαστε απο νησι ενημερωστε μας αν ξερετε[color=blue90][/color90][size=2490][/size90]
Άβαταρ μέλους
araki
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό vaso_ » 21 Φεβ 2011, 23:43

Μήπως μπορείς να μου στείλεις και εμένα την συγκεντρωτική κατάσταση ημερήσιας αποζημίωσης.
Το e-mail μου είναι [email protected]
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Άβαταρ μέλους
vaso_
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 16 Δεκ 2009, 01:00

Δημοσίευσηαπό dimigo » 22 Φεβ 2011, 16:52

... δεν περίμενα το θέμα να ενδιαφέρει τόσο πολλούς! Έστειλα τους πίνακες σε όσους τους ζήτησαν αλλά επειδή κι εγώ τους βρήκα σε κάποια διεύθυνση Β/θμιας εκπαίδευσης που δεν θυμάμαι, δεν ξέρω αν έχω το δικαίωμα να τους ανεβάσω....

Όσο για τις μονοήμερες η αποζημίωση που προβλέπεται είναι 9,58 ?. Για όσους διανυκτερεύουν σε καράβι πρέπει να υπάρχει άλλη διαδικασία την οποία δεν γνωρίζω.

Πάντως, δεν χάνετε τίποτα να ρωτήσετε και κανέναν καθηγητή Λυκείου (κυρίως). Αυτοί πηγαίνουν εκδρομές εδώ και χρόνια. Κάτι παραπάνω θα γνωρίζουν για το θέμα....
Άβαταρ μέλους
dimigo
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 28 Οκτ 2006, 00:00
Τοποθεσία: Ptolemaida

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές απορίες για τους εκπαιδευτικούς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες

cron