Πίνακας Ελέγχου Συντονιστών ]

Υλη Β τάξης

Συζητήσεις και απόψεις γενικά για την τάξη και τα μαθήματα.

ΥΛΗ Β΄ΤΑΞΗΣ

Δημοσίευσηαπό athanasiakaledaki » 18 Οκτ 2010, 19:51

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΣ Β΄. ΕΓΩ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ 3, ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΕΦ.9 ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΕΛΕΤΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΑΣ.
ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΕΠΕΤΕΙΑΚΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ, ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ ΘΑ ΤΗΝ ΔΙΔΑΞΩ ΟΤΑΝ ΜΠΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΥΤΗ.
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!
Άβαταρ μέλους
athanasiakaledaki
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 29 Αύγ 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό mariatheod » 19 Οκτ 2010, 21:06

γεια σας κι απο εμενα!εγω σημερα τελειωσα στη γλωσσα την 4 ενοτητα κ αυριο θα μπω στο επετειακο. Μαθηματικα ειμαι στην 11 ενοτητα αλλα με τα ευρω πολυ ζορισμα :lol: μελετη δεν πολυκανω να πω την αληθεια!κανω αλλα πραγματακια στα πλαισια της ευελικτης ζωνης κ διαφορεσ κατασκευες 8O
Άβαταρ μέλους
mariatheod
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2008, 01:00

Δημοσίευσηαπό despoinaki » 19 Οκτ 2010, 21:21

Πρώτα από όλα εύχομαι καλή χρονιά σε όλους!!!
Στη Γλώσσα μπήκα σήμερα στην 5η ενότητα. Την ερχόμενη Τρίτη θα κάνω το επετειακό μόνο και τίποτα άλλο από την 7η ενότητα. Προχωρώ κανονικά γιατί έτσι έκανα και την προηγούμενη φορά που είχα Β΄ τάξη.
Στα Μαθηματικά αύριο θα κάνω το επαναληπτικό τεστ της 1ης ενότητας και αν προλάβω θα προχωρήσω στο 9ο κεφάλαιο.
Μελέτη θα μπω αύριο στη 2η ενότητα. Η αλήθεια είναι πως δεν προλαβαίνω γιατί μου τρώνε αρκετή ώρα τα Μαθηματικά. Αν προσπαθήσουμε να κάνουμε 2 ώρες Μελέτη την εβδομάδα δε θα έχουμε κανένα πρόβλημα πάντως. :D
Άβαταρ μέλους
despoinaki
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2008, 01:00

ύλη β΄τάξης

Δημοσίευσηαπό marboy61 » 19 Οκτ 2010, 23:33

8) Γεια σας κι από εμένα .Καλή χρονιά με υγεία σε όλους μας . Έχω κι εγώ δευτέρα ,πρώτη φορά με τα καινούρια βιβλία. Ευχαριστώ για το υλικό που δανείζομαι από εσάς και χρησιμοποιώ μερικές φορές
Γλώσσα αύριο θα μπω 4η ενότητα. Μαθηματικά 1ο επαναληπτικό μελέτη πάμε βόλτα στη συνοικία
Άβαταρ μέλους
marboy61
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 06 Απρ 2010, 00:00

Δημοσίευσηαπό xmaria » 24 Οκτ 2010, 13:40

Παιδιά γειά σας έχω τη β΄για δεύτερη χρονιά. Μπαίνω στην 5η ενότητα στη γλώσσα, στα μαθηματικά στα γεωμετρικά σχήματα και στη μελέτη είμαι στη συνοικία.Παιδιά μετά από αυτό που πάθαμε πέρσι με τη γρίπη και άλλα γεγονότα που μας ανάγκασαν να κλείσουμε τα σχολεία δεν κάνω το λάθος να χαλαρώσω, ότι δηλαδή είμαι καλά στην ύλη. Καλύτερα να είμαι μπροστά παρά να τρέχω μετά.Δίνω σημασία σε αυτά που δεν θα ξανασυναντήσουμε και προχωράω. Ελέγχω βέβαια το επίπεδο σε καθημερινή βάση .Τώρα προσπαθώ να εντάξω την έκθεση την προπαίδεια και την ώρα με παιχνίδια τα δύο τελευταία.
Άβαταρ μέλους
xmaria
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 20 Αύγ 2009, 00:00

Δημοσίευσηαπό dim-ellin » 25 Οκτ 2010, 22:26

Γεια σας ! Ειναι η πρώτη φορά που διδάσκω Δευτέρα . Στα Μαθηματικά ετοιμάζομαι να μπω στα κέρματα. Μήπως είμαι πολύ μπροστά;
Άβαταρ μέλους
dim-ellin
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2006, 01:00

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Β' τάξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες